fbpx

KRZ

Krajowy Rejestr Zadłużonych

Krajowy Rejestr Zadłużonych (KRZ) to rejestr jawny, prowadzony elektronicznie przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Dostęp do niego jest bezpłatny i powszechny, co oznacza, że każdy może zapoznać się z danymi, które zawiera. Obecne przepisy zobowiązują dłużników do założenia w nim konta, a wierzycieli do zgłaszania przez niego wierzytelności. Nasza kancelaria prawna pomaga osobom, które mają trudności z samodzielnym złożeniem wpisu do KRZ.

Rejestr zadłużonych powstał na mocy Ustawy z dnia 6 grudnia 2018 roku o Krajowym Rejestrze Zadłużonych, zastępując tym samym Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacalnych prowadzony na podstawie wcześniejszych przepisów (Ustawa z dnia 20.8.1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym). Jest on wypełnieniem obowiązku, jaki na państwa członkowskie nakłada Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/848 z dnia 20.5.2015 r. w sprawie postępowania upadłościowego.


Krajowy Rejestr Zadłużonych powstał w celu:

  • zapewnienia wierzycielom za pośrednictwem Internetu bieżącego dostępu do akt postępowań restrukturyzacyjnych oraz upadłościowych,
  • zwiększenia bezpieczeństwa obrotu gospodarczego i stopnia spłacania wierzycieli w postępowaniach upadłościowych,
  • przyspieszenia oraz usprawnienia przebiegu postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych.

Wprowadzenie tej swoistej krajowej listy dłużników znacznie ułatwiło ich weryfikację i usprawniło uzyskiwanie informacji o rozpoczętych postępowaniach upadłościowych. Jest to szczególnie przydatne do sprawdzenia potencjalnych kontrahentów przed zawarciem umowy. To pewne, darmowe i łatwo dostępne źródło informacji o sytuacji finansowej oraz prawnej zarówno osób fizycznych, jak i prawnych.


Polecamy naszą pomoc w założeniu konta w KRZ. Świadczymy również pomoc dla klientów w postępowaniach o upadłość konsumencką oraz przy restrukturyzacjach przedsiębiorstw. Mogą na nas liczyć także osoby fizyczne posiadające kredyty frankowe oraz starające się o różnego rodzaju odszkodowania. Prawnik z naszej kancelarii bezpłatnie przeanalizuje każdą sprawę i zaproponuje możliwe rozwiązania. 


Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń: 505 906 905
Wyślij wiadomość: biuro@kancelariafenix.pl

NIE ZWLEKAJ!

Umów bezpłatną rozmowę

Z zespołem rzetelnych profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem prawnym i finansowym.