Zadzwoń:

505 905 906 

 

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

Korzystając z fachowej wiedzy prawniczej możesz przeprowadzić skuteczną restrukturyzację długów i odciążyć swoje finanse.

Z Kancelarią Prawną Fenix

przejdziesz bez stresu przez upadłość konsumencką, a

my zadbamy o umorzenie Twoich długów

Skontaktuj się z nami

Gwarantujemy, że skutecznie przeprowadzimy Cię przez proces ogłaszania upadłości konsumenckiej.

  • Nie masz już sił na walkę ze zobowiązaniami finansowymi?

  • Chcesz ogłosić upadłość i zrzucić z siebie ciężar problemów?

Możesz mieć pewność, że zapewnimy Ci najlepszą opiekę prawną i poczucie bezpieczeństwa, a to oznacza, że nie musisz dłużej martwić się umorzeniem długów – zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby Ci pomóc

Jesteśmy profesjonalnym i dyskretnym partnerem dla osób fizycznych, które potrzebują wsparcia podczas sądowej procedury ogłaszania upadłości konsumenckiej. Wychodzimy naprzeciw ludziom, którzy z powodu problemów z płynnością finansową muszą przeprowadzić restrukturyzację długów lub ogłosić upadłość w obliczu bankructwa.

Upadłość konsumencka nie musi wiązać się z nieprzespanymi nocami.

Oferujemy Ci szybką i skuteczną pomoc na problemy finansowe – umorzenie długów może być prostsze niż myślisz!

Podejmując współpracę rozpoczynamy od kompleksowego rozpoznania zgłoszonych przez Ciebie problemów prawnych lub finansowych. W oparciu o tę analizę możemy ustalić odpowiednią strategię działania już podczas rozmowy wstępnej.

Po dokonaniu takiej analizy prezentujemy Ci prawną ocenę Twojej sytuacji finansowej. Na tym etapie wskazujemy wszelkie możliwe rozwiązania możemy wtedy sprawdzić, czy realne jest umorzenie długów lub ich restrukturyzacja.

Niezależnie od oceny stanu Twoich finansów, ostateczna decyzja o dalszym toku postępowania należy do Ciebie. Jeśli zdecydujesz się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej, przejdziemy przez tę procedurę razem z zachowaniem wszelkich formalności i dochowaniem pełnej tajemnicy co do zasad współpracy oraz informacji uzyskanych w jej toku. 

Konsumenckie Postępowanie Upadłościowe

› Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

› Postępowanie w przedmiocie ogłoszenia upadłości konsumenckiej

› Wydanie postanowienia o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej

› Wyznaczenie syndyka masy upadłościowej

› Spis inwentarza, oszacowanie masy upadłości

› Sporządzenie i zatwierdzenie listy wierzytelności

› Likwidacja majątku (nie dotyczy sytuacji gdy upadły nie ma majątku)

› Podział upłynnionego majątku

› Wydanie postanowienia o ustaleniu planu spłaty

Wydanie postanowienia o umorzeniu zobowiązań upadłego bez ustalenia planu spłaty w sytuacji gdy upadły nie jest w stanie wykonywać planu spłaty

 

› Wykonanie planu spłaty

› UMORZENIE ZOBOWIĄZAŃ UPADŁEGO

 

Bezpłatna porada prawna

 

 

     505 905 906

Zaufaj bogatemu doświadczeniu specjalistów od prawa gospodarczego i oszczędź sobie stresu z bataliami sądowymi podczas ogłaszania upadłości.

Zespół Kancelarii Prawnej Fenix tworzą prawnicy z pasją do swojego zawodu, którzy poświęcili literze prawa wiele lat kariery. Mamy na koncie wiele zwycięskich procesów sądowych, które pozwoliły nam zyskać zaufanie klientów. Dzięki tak profesjonalnemu zespołowi posiadamy wszelkie zasoby, aby stać na straży interesów osób borykających się z odmową w sprawie umorzenia długów lub potrzebujących zająć się ich restrukturyzacją. Naszą misją jest przede wszystkim edukacja i zwiększanie świadomości konsumentów o ich obowiązkach oraz o zagrożeniach i następstwach prawnych płynących z ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Eksperci Kancelarii Prawnej FENIX zaprojektują restrukturyzację długów lub upadłość w taki sposób, aby koniec jednego przykrego wydarzenia był początkiem nowego, pozytywnego etapu w życiu. Zapraszamy Cię do kontaktu.

Nie pobieramy żadnych opłat za poradę prawną. Nasi doradcy są dla Państwa dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00

FAQ - Częste pytania

Czy spełniam kryteria do ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

 

Postępowanie upadłościowe wszczynane jest na wniosek konsumenta bądź wierzyciela. Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej może złożyć tylko osoba fizyczna, która:- nie prowadzi / zakończyła działalność gospodarczą lub- przestała być wspólnikiem osobowej spółki handlowej

Wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie może złożyć:- wspólnik spółki osobowej (np. spółki jawnej, partnerskiej, komandytowej);- fundacja;- stowarzyszenie;- łącznie małżeństwo (może za to złożyć osobno każdy z małżonków, jeżeli spełnia powyższe kryteria).

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej można złożyć w każdym czasie, jeżeli spełnia się powyższe warunki.

 

Ile to trwa?

 

Sąd ustala okres spłaty zobowiązań, maksymalny okres wynosi 36 miesięcy. Ponieważ ustawodawca nie przewidział minimalnego progu spłaty swoich zobowiązań, w przypadku osób które nie dysponują żadnym majątkiem ani nie posiadają źródeł dochodu możliwe jest umorzenie ich zaległości przez Sąd bez dokonywania jakichkolwiek spłat i wówczas postępowanie może zakończyć się po pierwszym posiedzeniu sądu.

 

Kto może złożyć wniosek o upadłość konsumencką?

 

Upadłość konsumencka to postępowanie przewidziane dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, które stały się niewypłacalne a ich długi nie powstały umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa.

Określenie umyślności a także rażącego niedbalstwa jest sprawą indywidualną i warto skonsultować się ze specjalistą przed złożeniem wniosku.

 

Co dłużnik powinien przygotować?

 

Wnioskodawca powinien przygotować wszystkie informacje na temat posiadanego przez siebie majątku oraz szczegółowe zestawienie posiadanych zobowiązań. Należy przygotować te informacje w sposób bardzo rzetelny, ponieważ uchybienia mogą uniemożliwić pozytywne zakończenie postępowania a tym samym oddłużenie. Podane informacje w trakcie postępowania są weryfikowane przez syndyka min w urzędzie skarbowym. Syndyk również sprawdza czy wnioskodawca nie podjął działań zmierzających do pokrzywdzenia wierzycieli poprzez np. wyzbywanie sią majątku. Najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się pomocą w upadłości.

Imię i nazwisko
E-mail
Twój telefon
Szacunkowa wysokość zadłużenia
Preferowana data i godzina kontaktu
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Chcesz uzyskać bezpłatną poradę prawną w zakresie upadłości konsumenckiej?

 

Wypełnij poniższy formularz.

 

Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.

Jesteśmy tutaj

CENTRALA:

 ul. Hoża 86/410 | 00-682 Warszawa

BIURO WARSZAWA:

ul. Marynarska 11 | 02-674 Warszawa

B BIURO BIAŁYSTOK:

ul. Plac Rynek Kościuszki 30/4 |  15-426 Białystok         

 Tel.: 505 905 906

                   kontakt@kancelariafenix.pl

 

 

Strona główna | O nas | Blog  | Kontakt 

FENIX Kancelaria Prawna ©  2017