fbpx

Dlaczego powstała nasza kancelaria?

Nasza kancelaria to zespół profesjonalistów.

Jeśli aktualnie jesteś szczęśliwą osobą, nie masz problemów, nie obsługujesz żadnych kredytów, zarabiasz dobre pieniądze i stać Cię na godziwe życie i spełnianie wszystkich swoich marzeń to możesz dalej nie czytać tego artykułu.

Natomiast jeśli Twoja sytuacja jest zupełnie odwrotna niż ta wyżej opisana to zapraszam Cię do krótkiej lektury.

Nazywam się Mateusz Szałański i wspólnie z moją rodziną, żoną Eweliną oraz ojcem Mariuszem założyliśmy Kancelarię Prawną Fenix.

Ponad 4 lata temu dostrzegliśmy spory problem społeczny i zarazem gospodarczy, a mianowicie fakt, że w Polsce żyje prawie 3 mln ludzi, którzy nie spłacają swoich zobowiązań finansowych.

Był to początek 2015 roku. Wówczas zaczęliśmy szukać odpowiedzi jak możemy pomóc takim osobom. Poczuliśmy wewnętrzną potrzebę misji – edukacji i pomocy osobom w obliczu problemów finansowych i prawnych.

Zagłębiliśmy się w ten problem i zauważyliśmy, że bardzo dużo osób szuka ratunku w wyjściu ze swojej sytuacji w… Instytucjach finansowych, a dokładniej w parabankach oferujących pożyczki i chwilówki. Dla tych osób jedyną drogą żeby związać koniec z końcem i podratować swój budżet domowy było zaciągnięcie kolejnej pożyczki gotówkowej.

Oczywiście chwilowo taka pożyczka ratowała sytuację i takie osoby przez chwilę mogły złapać oddech. Niestety efekt ulgi nie trwał długo…

Pożyczki należy bowiem spłacać, a skąd wziąć pieniądze skoro długi przewyższają dochody?

Stąd wzięła się popularna już nazwa wyżej opisanej sytuacji: pętla kredytowa…

Niestety w większości przypadków z takiej sytuacji nie ma wyjścia. Owszem zdążają się też takie okoliczności, w których człowiek jest w stanie stanąć z powrotem na nogi, zwiększyć swoje dochody i spłacić wszystkie zobowiązania. Jednak jest to nieliczna grupa.

W swoich poszukiwaniach i rozmowach, które w tamtym czasie przeprowadziliśmy dowiedzieliśmy się i poznaliśmy ludzi, którzy dobrze sobie radzili, pracowali na wysokich stanowiskach lub byli przedsiębiorcami i ich dochody umożliwiały im zaciągnięcie i spłatę kredytów. Niestety życie bywa przewrotne i nigdy nie wiadomo co może nas zaskoczyć.

Spora część z opisanych powyżej osób wpadła w problemy zdrowotne lub firma w której pracowali postanowiła obciąć koszty i zredukować etaty, a także biznes po prostu przestał być rentowny i firma utraciła płynność finansową.

A długi pozostały… Osoby te, nie miały pomysłu co mogą zrobić ze swoją sytuacją. Niektórzy czekali, aż problem sam się rozwiąże. Inni szukali pomocy w wcześniej wspomnianych instytucjach finansowych, a nieliczna grupa osób postanowiła zmierzyć się z problemem. Szukając pomocy (głównie w Internecie) znaleźli informację o oddłużaniu osób fizycznych dzięki upadłości konsumenckiej.

Upadłość konsumencka to instytucja prawna, której celem jest nawet całkowite umorzenie długów w postępowaniu sądowym.

Zobacz pozostałe artykuły dotyczące upadłości konsumenckiej

Przed 2015 rokiem ta prawna forma oddłużenia była praktycznie nieznana i bardzo trudno było ją otrzymać. Natomiast przełom nastąpił z początkiem 2015 roku, kiedy ustawodawca znowelizował przepisy, znacznie ułatwiając konsumentom pozbyć się ich długów.

Oczywiście taki dłużnik musi spełniać niezbędne przesłanki aby otrzymać upadłość konsumencką i należy zwrócić uwagę, ze jest to proces sądowy.

Od tego czasu nasza Kancelaria przyjęła sobie za cel: dotrzeć do jak największej liczby osób, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej i nie radzą sobie ze spłatą swoich zobowiązań. Oczywiście jeśli niewypłacalność nie była spowodowana umyślnie, tylko z przyczyn niezależnych od nich.

Przez ten czas odbyliśmy już ponad 1200 spotkań osobistych, nawiązaliśmy współpracę z ponad 500 osobami, którym pomagamy zmieniać ich życie na lepsze.

 

Organizujemy bezpłatne konsultacje, podczas których rozmawiamy o sytuacji naszych Klientów, doradzamy im co mogą zrobić i jak te działania zaplanować. Analizujemy ich sytuację pod kątem prawnym i finansowym.

Nigdy nikogo nie oceniamy.  Jesteśmy partnerem i zarazem przyjacielem.  Każdego traktujemy indywidualnie i dokonujemy wszelkich starań aby każda osoba, która się do nas zgłosi poczuła się lepiej i znalazła nadzieję na rozwiązanie swoich problemów.

Jeżeli jesteś w podobnej sytuacji do tych, które opisałem w tym wpisie i chcesz porozmawiać o swojej sytuacji, z wielką przyjemnością wysłuchamy Ciebie i zrobimy wszystko żebyś po spotkaniu miał/a perspektywy na lepsze jutro.

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z BEZPŁATNYCH KONSULTACJI:

✅ Osoby fizyczne, których zadłużenie wynosi powyżej 40 000 zł,

✅ Byli przedsiębiorcy, którzy mają zobowiązania po

prowadzeniu działalności (np. do ZUS lub US),

✅ Osoby uzależnione np. hazardziści,

✅ Osoby, które w trakcie spłacania zobowiązań, uległy

wypadkowi lub poważnie zachorowały,

✅ Osoby, które z różnych powodów przestały obsługiwać

swoje zobowiązania finansowe nie z własnej winy.

UMAWIAJĄC SIĘ NA SPOTKANIE MOŻESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ:

✅ Czy masz szanse na ogłoszenie upadłości konsumenckiej,

✅ Czy posiadasz konsumencką zdolność upadłościową,

✅ Czy w Twoim przypadku rzeczywiście zaistniał stan niewypłacalności,

✅ Czy spełniasz wszystkie przesłanki pozytywnego rozpoznania wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej,

✅ Czy możesz ogłosić upadłość konsumencką pomimo zaistnienia podstaw do oddalenia wniosku przez sąd.

Ty również możesz pomóc!

Wystarczy, że powiesz osobom w trudnej sytuacji finansowej o upadłości konsumenckiej, dzięki której będą mogły zmienić swoje życie na lepsze…

Kto może, a kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej?

Podpowiadamy, kto może ogłosić upadłość konsumencką, a kto nie. Dzięki tej procedurze sądowej można zrealizować proces oddłużenia i uwolnić się od obciążeń finansowych. Aby jednak złożyć stosowny wniosek o upadłość, trzeba spełnić pewne kryteria. Z artykułu dowiesz się, jakie oraz kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej. Zapraszamy do lektury! Co to jest upadłość konsumencka?  

Czytaj więcej »

Ile trwa upadłość konsumencka bez majątku?

Podpowiadamy, ile trwa upadłość konsumencka bez majątku. Stanowi ona metodę na definitywne uwolnienie się od niemożliwego do spłaty zadłużenia. Mimo że głównym celem tej procedury jest zaspokojenie roszczeń wierzycieli poprzez sprzedaż majątku osoby zadłużonej, możliwe jest jej przeprowadzenie nawet w sytuacji, gdy dłużnik nie ma cennych aktywów czy źródeł dochodu. Jak zatem wygląda upadłość konsumencka

Czytaj więcej »

Upadłość Getin Noble Bank S.A. – Jak Frankowicze mogą chronić swoje interesy

W obliczu niedawnej upadłości Getin Noble Bank SA, wielu klientów banku, zwanych „Frankowiczami”, może czuć się zaniepokojonych i niepewnych co do swojej sytuacji finansowej. Getin Noble Bank, będący jednym z najbardziej „ufrankowionych” banków na polskim rynku, miał ponad 10 tys. spraw wytoczonych przez kredytobiorców. Ogłoszenie upadłości 20 lipca wprowadza dla konsumentów dodatkowe komplikacje. Obecnie nie

Czytaj więcej »