fbpx

Jak pobrać raport BIK

Zakładanie konta w portalu BIK

Aby skorzystać z usług BIK, należy założyć konto w portalu BIK i potwierdzić tożsamość. 

Twoje dane kredytowe nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Dlatego BIK musi mieć pewność, że jesteś tą osobą, za którą się podajesz.

W tym celu w trakcie procesu zakładania konta BIK poprosi Cię o potwierdzenie tożsamości. Po założeniu konta dane wprowadzone w procesie rejestracji będzie można aktualizować.

Pierwszy zakupiony raport wygeneruje się od razu po dokonaniu płatności. Wygenerowane raporty możesz obejrzeć w sekcji Raporty.

Raport jest interaktywny, możesz rozwijać i zwijać poszczególne sekcje.

Raport możesz także pobrać i zapisać w formie pliku PDF.

Informacje kredytowe w Raporcie BIK pochodzą z instytucji finansowych. Przekazują one do BIK wszystkie informacje o udzielanych kredytach. Przekazują także do BIG InfoMonitor informacje o niespłaconych zobowiązaniach finansowych – żeby zwiększyć bezpieczeństwo polskiego systemu finansowego.

Twoje dane są przesyłane do BIK również za każdym razem, gdy składasz wniosek o kredyt lub pożyczkę w instytucji finansowej współpracującej z BIK.

Po udzieleniu kredytu lub pożyczki do BIK spływają informacje o tym, jak spłacasz swoje zobowiązania (terminowo czy z opóźnieniami). Dane te są aktualizowane w terminie nie dłuższym niż 7 dni od momentu całkowitej spłaty zobowiązania, jego wygaśnięcia, stwierdzenia nieistnienia zobowiązania, korekty wysokości, aktualizacji innych informacji czy powstania nowego zobowiązania. BIK dokonuje aktualizacji przekazanych danych w ciągu maksymalnie 7 dni.

Źródło: bik.pl

Prawnicy upadłość konsumencka oddłużanie

Upadłość konsumencka a alimenty

Upadłość konsumencka a alimenty to zależność, która z pewnością znajduje się w kręgu zainteresowania zarówno osób uprawnionych do świadczeń, jak i zobowiązanych. Sprawy alimentacyjne należą do najczęściej rozstrzyganych przez sądy rodzinne. Część osób uchyla się od ich płacenia pomimo posiadanych środków, ale w wielu przypadkach niewystarczające dochody lub zadłużenie są przyczyną braku możliwości ich regulowania.

Czytaj więcej »
restrukturyzacja

10 mitów dotyczących upadłości konsumenckiej

Upadłość konsumencka stała się w Polsce dostępną opcją dla osób prywatnych, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Niemniej jednak, wokół tego procesu krąży wiele nieporozumień i błędnych przekonań. W tym artykule rozwiewamy 10 mitów dotyczących upadłości konsumenckiej. 1. Upadłość konsumencka to dowód na to, że ktoś jest nierozsądny finansowo. Nie zawsze. Wiele osób trafia

Czytaj więcej »