fbpx

Upadłości konsumenckich w 2021 r. może być nawet 15 tysięcy

Rok 2021 może okazać się rekordowy pod względem liczby upadłości konsumenckich.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że wielu Polaków znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Z najnowszych danych wynika, że w trudnej sytuacji materialnej znalazły się osoby między 30 a 40 rokiem życia, obciążone pożyczkami, leasingami oraz kredytami mieszkaniowymi. Towarzyszą im często osobiste dramaty w postaci zwolnienia z pracy oraz niemożności znalezienia kolejnej, co często prowadzi do stresu, nerwicy i stanów lękowych, a nawet ciężkiej depresji.

Na szczęście wśród Polaków z roku na rok rośnie świadomość zalet rozwiązania jakim jest upadłość konsumencka. Jest też o nią znacznie łatwiej niż jeszcze kilka lat temu. Zmiany w przepisach prawnych, które wprowadzono w marcu 2020 r. sprawiły, że upadłość konsumencka stała się atrakcyjna nie tylko dla osób, które znalazły się w tarapatach finansowych ze swojej winy, ale również dla tych, którzy znaleźli się w tarapatach finansowych poprzez nienależyte rozporządzanie swoim majątkiem.

Wszystko wskazuje na to, że trudna sytuacja gospodarcza w Polsce przyczyni się do wzrostu liczby upadłości konsumenckich.. Z drugiej strony może być tak, że nie znajdą pełnego odzwierciedlenia w statystykach za I i II kwartał 2021 r. ze względu na dużo wolniejsze niż zazwyczaj orzekanie sądów w czasach pandemii.

Rekomendowane przez kancelarię Fenix rozwiązanie jakim jest upadłość konsumencka jest skierowane do osób, które chcą żyć bez długów i zacząć swoje życie na nowo. Jak pokazuje praktyka, w wielu sprawach możliwa jest restrukturyzacja zadłużenia, w innych zaś zawarcie pozasądowych ugód z wierzycielami.

Naszym priorytetem jest chęć niesienia pomocy osobom, które mają problemy z zadłużeniem. Do każdej sprawy podchodzimy w indywidualny sposób analizując sytuację Klienta, jego potrzeby i oczekiwania. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji, podczas której wyjaśnimy Państwu czym jest upadłość konsumencka, przeanalizujemy Państwa sytuację i przedstawimy najlepsze rozwiązanie, które pomoże Państwu uwolnić się od długów.

ul. Cieszyńska 3A lok. 608, 6 piętro
15-371 Białystok

ul. Hoża 86/410
00-682 Warszawa

505 906 905
kontakt@kancelariafenix.pl

Podziel się tym artykułem. Możesz go udostępnić klikając poniżej: