fbpx

Upadłości konsumenckich w 2021 r. może być nawet 15 tysięcy

Rok 2021 może okazać się rekordowy pod względem liczby upadłości konsumenckich.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że wielu Polaków znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Z najnowszych danych wynika, że w trudnej sytuacji materialnej znalazły się osoby między 30 a 40 rokiem życia, obciążone pożyczkami, leasingami oraz kredytami mieszkaniowymi. Towarzyszą im często osobiste dramaty w postaci zwolnienia z pracy oraz niemożności znalezienia kolejnej, co często prowadzi do stresu, nerwicy i stanów lękowych, a nawet ciężkiej depresji.

Na szczęście wśród Polaków z roku na rok rośnie świadomość zalet rozwiązania jakim jest upadłość konsumencka. Jest też o nią znacznie łatwiej niż jeszcze kilka lat temu. Zmiany w przepisach prawnych, które wprowadzono w marcu 2020 r. sprawiły, że upadłość konsumencka stała się atrakcyjna nie tylko dla osób, które znalazły się w tarapatach finansowych ze swojej winy, ale również dla tych, którzy znaleźli się w tarapatach finansowych poprzez nienależyte rozporządzanie swoim majątkiem.

Wszystko wskazuje na to, że trudna sytuacja gospodarcza w Polsce przyczyni się do wzrostu liczby upadłości konsumenckich.. Z drugiej strony może być tak, że nie znajdą pełnego odzwierciedlenia w statystykach za I i II kwartał 2021 r. ze względu na dużo wolniejsze niż zazwyczaj orzekanie sądów w czasach pandemii.

Rekomendowane przez kancelarię Fenix rozwiązanie jakim jest upadłość konsumencka jest skierowane do osób, które chcą żyć bez długów i zacząć swoje życie na nowo. Jak pokazuje praktyka, w wielu sprawach możliwa jest restrukturyzacja zadłużenia, w innych zaś zawarcie pozasądowych ugód z wierzycielami.

Naszym priorytetem jest chęć niesienia pomocy osobom, które mają problemy z zadłużeniem. Do każdej sprawy podchodzimy w indywidualny sposób analizując sytuację Klienta, jego potrzeby i oczekiwania. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji, podczas której wyjaśnimy Państwu czym jest upadłość konsumencka, przeanalizujemy Państwa sytuację i przedstawimy najlepsze rozwiązanie, które pomoże Państwu uwolnić się od długów.

Kto może, a kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej?

Podpowiadamy, kto może ogłosić upadłość konsumencką, a kto nie. Dzięki tej procedurze sądowej można zrealizować proces oddłużenia i uwolnić się od obciążeń finansowych. Aby jednak złożyć stosowny wniosek o upadłość, trzeba spełnić pewne kryteria. Z artykułu dowiesz się, jakie oraz kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej. Zapraszamy do lektury! Co to jest upadłość konsumencka?  

Czytaj więcej »

Ile trwa upadłość konsumencka bez majątku?

Podpowiadamy, ile trwa upadłość konsumencka bez majątku. Stanowi ona metodę na definitywne uwolnienie się od niemożliwego do spłaty zadłużenia. Mimo że głównym celem tej procedury jest zaspokojenie roszczeń wierzycieli poprzez sprzedaż majątku osoby zadłużonej, możliwe jest jej przeprowadzenie nawet w sytuacji, gdy dłużnik nie ma cennych aktywów czy źródeł dochodu. Jak zatem wygląda upadłość konsumencka

Czytaj więcej »

Upadłość Getin Noble Bank S.A. – Jak Frankowicze mogą chronić swoje interesy

W obliczu niedawnej upadłości Getin Noble Bank SA, wielu klientów banku, zwanych „Frankowiczami”, może czuć się zaniepokojonych i niepewnych co do swojej sytuacji finansowej. Getin Noble Bank, będący jednym z najbardziej „ufrankowionych” banków na polskim rynku, miał ponad 10 tys. spraw wytoczonych przez kredytobiorców. Ogłoszenie upadłości 20 lipca wprowadza dla konsumentów dodatkowe komplikacje. Obecnie nie

Czytaj więcej »