fbpx

Współpraca z naszą kancelarią

Jak rozpocząć?

Wszystko zaczyna się od Twojego zgłoszenia, czy to poprzez nasz
formularz kontaktowy,
-wiadomość na profilu na facebooku,
-czy też telefon pod numer 505 906 905.

Co dalej?

Nasz konsultant przeprowadza z Tobą krótką rozmowę w celu ustalenia sytuacji prawnej i finansowej. Po pozytywnej weryfikacji zaprasza Cię na bezpłatną konsultację w sprawie upadłości konsumenckiej.

Konsultacja

Na konsultacji nasz specjalista do spraw upadłości konsumenckiej przeprowadza z Tobą krótki wywiad dotyczący wysokości Twojego zadłużenia, ilości wierzycieli, przyczyn niewypłacalności i historii zaciągania zobowiązań.

Weryfikacja

Po odbytym spotkaniu zespół naszych prawników dogłębnie analizuje Twój przypadek. Chcemy mieć pewność, że będziemy w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom i finalnie doprowadzić do Twojego oddłużenia.

Pozytywne rozpatrzenie sytuacji

Jeśli stwierdzimy, że jesteśmy w stanie Ci pomóc, nasz specjalista do spraw upadłości dzwoni do Ciebie z dobrą wiadomością i informuje, że możemy zająć się Twoją sprawą.

Podpisanie umowy

Zazwyczaj kolejne spotkanie polega na podpisaniu umowy, dostarczeniu dokumentów i dalszych ustaleniach dotyczących sprawy.

Rozpoczęcie prac nad wnioskiem

W dalszej kolejności następuje powierzenie napisania Twojego wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej naszemu wykwalifikowanemu specjaliście. Kontaktuje się on z Tobą w celu przeprowadzenia bardziej szczegółowej rozmowy, która ma pomóc w napisaniu odpowiedniego uzasadnienia do wniosku. To od Ciebie zależy, w jakiej formie będziecie prowadzić konwersacje. Telefonicznie, mailowo, czy też twarzą w twarz.

Wysłanie wniosku do sądu

Po zakończeniu pracy nad wnioskiem i skompletowaniu załączników, wniosek wysyłany jest do sądu. Czas oczekiwania na jego rozpatrzenie zależy od miasta, w którym dany sąd się znajduje, ilości wniosków, które rocznie dany sąd ma do rozpatrzenia. Zwykle oscyluje to w okolicach 3-6 miesięcy.

Złożenie wniosku do sądu nie musi oznaczać końca naszej współpracy

Możesz liczyć na naszą pomoc merytoryczną w każdym stadium postępowania. Zajmujemy się kompleksową obsługą prawną, począwszy od korespondencji z wierzycielami, komornikami, instytucjami finansowymi, poprzez reprezentacje procesową na rozprawie, na kontakcie z syndykiem kończąc.

Więcej informacji o upadłości konsumenckiej na stronie www.kancelariafenix.pl/upadlosc-konsumencka/

Kto może, a kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej?

Podpowiadamy, kto może ogłosić upadłość konsumencką, a kto nie. Dzięki tej procedurze sądowej można zrealizować proces oddłużenia i uwolnić się od obciążeń finansowych. Aby jednak złożyć stosowny wniosek o upadłość, trzeba spełnić pewne kryteria. Z artykułu dowiesz się, jakie oraz kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej. Zapraszamy do lektury! Co to jest upadłość konsumencka?  

Czytaj więcej »

Ile trwa upadłość konsumencka bez majątku?

Podpowiadamy, ile trwa upadłość konsumencka bez majątku. Stanowi ona metodę na definitywne uwolnienie się od niemożliwego do spłaty zadłużenia. Mimo że głównym celem tej procedury jest zaspokojenie roszczeń wierzycieli poprzez sprzedaż majątku osoby zadłużonej, możliwe jest jej przeprowadzenie nawet w sytuacji, gdy dłużnik nie ma cennych aktywów czy źródeł dochodu. Jak zatem wygląda upadłość konsumencka

Czytaj więcej »

Upadłość Getin Noble Bank S.A. – Jak Frankowicze mogą chronić swoje interesy

W obliczu niedawnej upadłości Getin Noble Bank SA, wielu klientów banku, zwanych „Frankowiczami”, może czuć się zaniepokojonych i niepewnych co do swojej sytuacji finansowej. Getin Noble Bank, będący jednym z najbardziej „ufrankowionych” banków na polskim rynku, miał ponad 10 tys. spraw wytoczonych przez kredytobiorców. Ogłoszenie upadłości 20 lipca wprowadza dla konsumentów dodatkowe komplikacje. Obecnie nie

Czytaj więcej »