fbpx

Wielkie zadłużenie jako skutek toksycznej miłości – Historia Klienta

Historia zadłużenia Katarzyny rozpoczyna się z momentem jej przeprowadzki do Warszawy. Wielkie miasto było dla niej szansą na znalezienie dobrze płatnej pracy w zawodzie, i tak też się stało. Po paru miesiącach Katarzyna poznała Macieja, z którym zaczęła się spotykać. Po pewnym czasie wspólnie stwierdzili, że czas, żeby wspólnie zamieszkali i zaczęli planować swoją przyszłość. Katarzyna czuła się bardzo szczęśliwa. Nie była już sama w wielkim mieście, miała ukochanego, na którego zawsze mogła liczyć. Przynajmniej tak jej się wtedy wydawało. Rzeczywistość niestety okazała się zupełnie inna.

Już po krótkim czasie zaczęły się problemy. Maciej oznajmił, że zaciągnął kredyt w wysokości 30.000 zł i ma chwilowe problemy finansowe, z którymi nie jest w stanie sobie sam poradzić. Poprosił Katarzynę o wzięcie kredytu w wysokości 20.000 zł. Była tak bardzo zakochana, że zrobiłaby wszystko, by mu pomóc. Poza tym bezgranicznie mu ufała. Przekazała mu całą kwotę kredytu, która jak ją przekonywał, miała rozwiązać jego problemy finansowe. Maciej zobowiązał się do spłaty rat zobowiązania i zapewniał Katarzynę, że o nic nie musi się martwić. Była przekonana, że w ten sposób pomaga swojemu ukochanemu i na tym polega miłość, by wzajemnie się wspierać w trudnych chwilach. Pewnego dnia przez przypadek dowiedziała się, że jej chłopak jest hazardzistą. Dla Katarzyny hazard był czymś zupełnie obcym, nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie, ani siły uzależnienia. Początkowo Maciej obstawiał małe sumy w zakładach. Za sprawą nałogu nawarstwiały się ciągłe problemy z pieniędzmi, a co za tym idzie kłótnie w związku. Maciej zaciągał kredyty na grę, często też nakłaniał swoją dziewczynę, by je poręczała lub by była współkredytobiorcą. Chłopak zapewniał Katarzynę, że wszystko jest pod kontrolą, że w końcu się odegra i wyjdą na prostą. To oczywiście nigdy nie miało miejsca, ale ona nadal ufała jego zapewnieniom. Maciej zaczął grać o coraz większe stawki, a w rezultacie przegrywał coraz większe sumy pieniędzy. Był skłonny do kradzieży wynagrodzenia swojej dziewczyny. Katarzyna była od niego całkowicie uzależniona pod względem psychicznym. Potrafił nią manipulować i nakłaniać ją do zrobienia tego, o co tylko ją poprosił. Miał dostęp do konta Katarzyny, jej poczty e-mail, dowodu osobistego.

Coraz większa ilość kredytów, a co za tym idzie rat do spłaty i rozwój uzależnienia Macieja doprowadziły do zaciskania się pętli kredytowej. W międzyczasie Katarzyna zaszła w ciążę z Maciejem. Gdy mężczyzna tylko się o tym dowiedział, porzucił swoją dziewczynę i ich nienarodzone jeszcze dziecko. Katarzyna pozostała sama z dzieckiem o ogromnym zadłużeniem. Maciej, by uciec od odpowiedzialności spłaty zobowiązań, rzucił pracę i założył nową rodzinę. Dopiero patrząc na wszystko z perspektywy czasu, Katarzyna zdała sobie sprawę, że była współuzależniona od hazardu. Mimo tego, że nie grała, tworzyły się w jej głowie mechanizmy zniekształcające rzeczywistość. Partner pozostawił ją z ogromnym zadłużeniem, które tak naprawdę nie było jej. Koleżanka Katarzyny wiedząc o jej problemach, poleciła jej zapoznanie się z tematyką upadłości konsumenckiej.

Przeglądając strony internetowe, Katarzyna natrafiła na Kancelarię Prawną Fenix. Okazało się, że Kancelaria organizuje bezpłatne konsultacje do spraw upadłości konsumenckiej w Warszawie. Nie mając wiele do stracenia, zadzwoniła, by się umówić. Po wnikliwej analizie sytuacji Katarzyny grupa naszych ekspertów do spraw upadłości konsumenckiej jednogłośnie stwierdziła, że jesteśmy w stanie jej pomóc. Obecnie Katarzyna czeka na rozpatrzenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej przez Sąd i ma nadzieje, że wkrótce będzie mogła zacząć nowe życie bez długów.

Poznaj inne historie sukcesów w dorobku Kancelarii Fenix!

Kto może, a kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej?

Podpowiadamy, kto może ogłosić upadłość konsumencką, a kto nie. Dzięki tej procedurze sądowej można zrealizować proces oddłużenia i uwolnić się od obciążeń finansowych. Aby jednak złożyć stosowny wniosek o upadłość, trzeba spełnić pewne kryteria. Z artykułu dowiesz się, jakie oraz kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej. Zapraszamy do lektury! Co to jest upadłość konsumencka?  

Czytaj więcej »

Ile trwa upadłość konsumencka bez majątku?

Podpowiadamy, ile trwa upadłość konsumencka bez majątku. Stanowi ona metodę na definitywne uwolnienie się od niemożliwego do spłaty zadłużenia. Mimo że głównym celem tej procedury jest zaspokojenie roszczeń wierzycieli poprzez sprzedaż majątku osoby zadłużonej, możliwe jest jej przeprowadzenie nawet w sytuacji, gdy dłużnik nie ma cennych aktywów czy źródeł dochodu. Jak zatem wygląda upadłość konsumencka

Czytaj więcej »

Upadłość Getin Noble Bank S.A. – Jak Frankowicze mogą chronić swoje interesy

W obliczu niedawnej upadłości Getin Noble Bank SA, wielu klientów banku, zwanych „Frankowiczami”, może czuć się zaniepokojonych i niepewnych co do swojej sytuacji finansowej. Getin Noble Bank, będący jednym z najbardziej „ufrankowionych” banków na polskim rynku, miał ponad 10 tys. spraw wytoczonych przez kredytobiorców. Ogłoszenie upadłości 20 lipca wprowadza dla konsumentów dodatkowe komplikacje. Obecnie nie

Czytaj więcej »