fbpx

Przezorny zawsze ubezpieczony – Historia Klienta

Umowa w formie pisemnej – dlaczego warto ją mieć?

Wielokrotnie stykamy się z sytuacją, kiedy to po analizie sytuacji dłużnika zdajemy sobie sprawę jak łatwo można było uniknąć problemów, które spotkały konkretną osobę. Odnosi się to zwłaszcza do przedsiębiorców, którzy z założenia jako podmioty profesjonalne, powinni wykazywać szczególną ostrożność i przezorność w swoich poczynaniach.

W niniejszym wpisie chciałbym się odnieść do historii jednego z naszych klientów, który przez swoją nieostrożność, musiał z dnia na dzień zakończyć swoją aktywność jako przedsiębiorca i w związku z tym, potrzebował szybkiej i skutecznej pomocy prawnej.

Zacznijmy od początku. Nasz klient jest młodym człowiekiem, który postanowił coś zmienić w swoim życiu. Zdecydował się na odkupienie sklepu z odzieżą, który działał już od wielu lat i miał swoją stałą klientelę. Wydawało się, że nasz klient wygrał los na loterii. Udało mu się sfinalizować transakcję – nabył sklep odpowiednio wyposażony i przystosowany do prowadzenia działalności. Musiał jedynie odkupić towar od poprzednich właścicieli, opłacić licencję oraz kupić nową kolekcję.

Po dopełnieniu formalności rozpoczął działalność. Wszystko przebiegało bez problemów. Młody przedsiębiorca zatrudnił pracownika, miał klientów, ciągle uzupełniał kolekcję. Pewnego dnia, na początku nowego roku odwiedził go nowy właściciel budynku, w którym prowadził swój sklep. Zapowiedział, że chce, aby nasz klient przestał prowadzić w nim działalność, gdyż chce rozpocząć rozbiórkę nieruchomości. W związku z tym, zaczął wyprzedawać wszystko co ma w sklepie i już przygotowywał sklep do zamknięcia, kiedy ponownie odwiedził go właściciel budynku.

Poinformował go, że może prowadzić działalność co najmniej do końca roku, ponieważ zaginęła część dokumentacji nieruchomości. Nasz klient zakupił nową letnią kolekcję i przygotował się do nowego sezonu. Niestety, po kilku tygodniach właściciel zażądał opuszczenia lokalu, w którym jest prowadzony sklep. W tym momencie, dla naszego klienta cały świat się zawalił. Zdał sobie sprawę jak wielkim błędem było to, że nie zawarł umowy najmu na piśmie. Z dnia na dzień musiał spakować cały sklep. Pozostały mu jedynie długi wobec banków, które udzieliły pożyczek na rozwój sklepu oraz towar, który musiał upchnąć w mieszkaniu.

Cała ta sytuacja pokazuje tylko, jak ważnym elementem w funkcjonowaniu nie tylko przedsiębiorcy, ale też konsumenta jest posiadanie umów w formie pisemnej. Stanowią one swoiste zabezpieczenie naszych praw i jasno określają obowiązki. Wielu dramatów ludzkich można byłoby uniknąć, gdyby tylko przywiązywano większą wagę do słowa pisanego i składanych pod nim podpisów. Trzeba pamiętać, że nie żyjemy w czasach braku mediów i szybkiego przepływu informacji, kiedy to dane słowo było rzeczą świętą. Współcześni ludzie przez natłok bodźców i szybki tryb życia bardzo często nie przywiązują wagi do tego co mówią, dlatego należy pokładać nadzieję w formie pisemnej, która stanowi też silny dowód w razie ewentualnego sporu np. przed sądem.

Poznaj inne historie sukcesów w dorobku Kancelarii Fenix!

Kto może, a kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej?

Podpowiadamy, kto może ogłosić upadłość konsumencką, a kto nie. Dzięki tej procedurze sądowej można zrealizować proces oddłużenia i uwolnić się od obciążeń finansowych. Aby jednak złożyć stosowny wniosek o upadłość, trzeba spełnić pewne kryteria. Z artykułu dowiesz się, jakie oraz kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej. Zapraszamy do lektury! Co to jest upadłość konsumencka?  

Czytaj więcej »

Ile trwa upadłość konsumencka bez majątku?

Podpowiadamy, ile trwa upadłość konsumencka bez majątku. Stanowi ona metodę na definitywne uwolnienie się od niemożliwego do spłaty zadłużenia. Mimo że głównym celem tej procedury jest zaspokojenie roszczeń wierzycieli poprzez sprzedaż majątku osoby zadłużonej, możliwe jest jej przeprowadzenie nawet w sytuacji, gdy dłużnik nie ma cennych aktywów czy źródeł dochodu. Jak zatem wygląda upadłość konsumencka

Czytaj więcej »

Upadłość Getin Noble Bank S.A. – Jak Frankowicze mogą chronić swoje interesy

W obliczu niedawnej upadłości Getin Noble Bank SA, wielu klientów banku, zwanych „Frankowiczami”, może czuć się zaniepokojonych i niepewnych co do swojej sytuacji finansowej. Getin Noble Bank, będący jednym z najbardziej „ufrankowionych” banków na polskim rynku, miał ponad 10 tys. spraw wytoczonych przez kredytobiorców. Ogłoszenie upadłości 20 lipca wprowadza dla konsumentów dodatkowe komplikacje. Obecnie nie

Czytaj więcej »