fbpx

Od rozrywki do patologicznego uzależnienia – Historia Klienta

Upadłość konsumencka okazała się ratunkiem dla Pana Adama.

Historia zadłużenia Pana Adama sięga roku 2008, kiedy to grał zawodowo w hokeja w Kanadzie. Brak znajomych oraz rodziny powodował, że czuł się bardzo samotny w obcym dla siebie kraju. Często w ramach rozrywki odwiedzał pobliskie kasyna, by oderwać się od rzeczywistości, miło spędzić wieczór.

Niefortunnie, po 6 latach gry, musiał zrezygnować z hokeja z powodu poważnej kontuzji lewej nogi. Wiązało się to z rozwiązaniem kontraktu i powrotem do kraju. Niestety w Polsce nie mógł liczyć na tak dobre dochody, jakie uzyskiwał za granicą. Co więcej, dowiedział się, że niedługo zostanie ojcem, co wiązało się ze sporymi wydatkami na wyprawkę, urządzeniem pokoju dla dziecka.

Frustracja wynikająca ze słabo płatnej pracy, coraz częstsze kłótnie z małżonką powodowały, że coraz częściej zaczął grać na automatach do gry. Była to dla niego ucieczka od problemów, a także szansa na szybkie zarobienie pieniędzy, których wtedy bardzo potrzebował.

Kolejnym etapem rozwoju uzależnienia Pana Adama było granie w kasynach przez Internet. Wygrywał ogromne sumy pieniędzy, ale też wielkie sumy przegrywał. Niepostrzeżenie przekroczył granicę grania tylko dla rozrywki, zwykłej chęci zarobienia pieniędzy, do grania będącego całkowicie poza jego kontrolą.

Większość wynagrodzenia przeznaczana była na grę. Kiedy zaczynało brakować mu pieniędzy, zaczął je pożyczać od znajomych, rodziny. Tak pozyskana gotówka szybko się jednak skończyła. Aby móc dalej grać, zaczął zaciągać kredyty w bankach. Pan Adam nie widział problemu w tym, że znalazł się w wirze uzależnienia od hazardu.

W jego świadomości istniała silna potrzeba gry, która zawładnęła jego życiem. Wygrana wzbudzała silne emocje jak adrenalina, podekscytowanie. Przegrana natomiast powodowała chęć odegrania się. Pan Adam przez większość czasu odczuwał silny stres, napięcie i przygnębienie. Miał napady lęku, a nawet zdarzały mu się myśli samobójcze.

Z powodu złego samopoczucia udał się do Instytutu Analiz Psychologicznych i Psychoterapii na badanie funkcjonowania osobowości i stanu psychicznego. Okazało się, że Pan Adam cierpi na zaburzenia afektywne depresyjno-lękowe, będące konsekwencją uzależnienia od hazardu. Po uzyskanej diagnozie Pan Adam zapisał się na psychoterapię oraz zaczął uczęszczać na spotkania Anonimowych Hazardzistów.

Z tyłu głowy pozostawał mu jeszcze jeden problem do rozwiązania, a mianowicie ogromne zadłużenie, które przez lata narosło do kilkuset tysięcy złotych, i którego nie był w stanie spłacić, znajdując się w obecnej sytuacji finansowej. Na pomoc przyszła mu Kancelaria Prawna Fenix.

Nasi eksperci do spraw upadłości konsumenckiej po wnikliwej analizie sytuacji Pana Adama pomogli mu sporządzić wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej oraz skompletować potrzebne załączniki do tego wniosku. Obecnie Pan Adam jest już po rozprawie na, której Sąd ogłosił jego upadłość konsumencką. Przed naszym Klientem została jeszcze kilkuletnia droga do całkowitego oddłużenia.

Poznaj inne historie sukcesów w dorobku Kancelarii Fenix!

Kto może, a kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej?

Podpowiadamy, kto może ogłosić upadłość konsumencką, a kto nie. Dzięki tej procedurze sądowej można zrealizować proces oddłużenia i uwolnić się od obciążeń finansowych. Aby jednak złożyć stosowny wniosek o upadłość, trzeba spełnić pewne kryteria. Z artykułu dowiesz się, jakie oraz kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej. Zapraszamy do lektury! Co to jest upadłość konsumencka?  

Czytaj więcej »

Ile trwa upadłość konsumencka bez majątku?

Podpowiadamy, ile trwa upadłość konsumencka bez majątku. Stanowi ona metodę na definitywne uwolnienie się od niemożliwego do spłaty zadłużenia. Mimo że głównym celem tej procedury jest zaspokojenie roszczeń wierzycieli poprzez sprzedaż majątku osoby zadłużonej, możliwe jest jej przeprowadzenie nawet w sytuacji, gdy dłużnik nie ma cennych aktywów czy źródeł dochodu. Jak zatem wygląda upadłość konsumencka

Czytaj więcej »

Upadłość Getin Noble Bank S.A. – Jak Frankowicze mogą chronić swoje interesy

W obliczu niedawnej upadłości Getin Noble Bank SA, wielu klientów banku, zwanych „Frankowiczami”, może czuć się zaniepokojonych i niepewnych co do swojej sytuacji finansowej. Getin Noble Bank, będący jednym z najbardziej „ufrankowionych” banków na polskim rynku, miał ponad 10 tys. spraw wytoczonych przez kredytobiorców. Ogłoszenie upadłości 20 lipca wprowadza dla konsumentów dodatkowe komplikacje. Obecnie nie

Czytaj więcej »