fbpx

Kiedyś tworzyliśmy szczęśliwą rodzinę – Historia Klienta

Upadłość konsumencka może okazać się pomocna gdy znajdujemy się w trudnej sytuacji życiowej.

Kiedyś wraz z mężem i dwójką dzieci tworzyliśmy szczęśliwą rodzinę. Mąż w drodze darowizny otrzymał od rodziców gospodarstwo rolne, które prowadził z wielkim powodzeniem. Ja zajmowałam się domem i wychowywaniem dzieci. Żyliśmy głównie ze sprzedaży mleka. Mąż co jakiś czas zaciągał kredyty, na rozbudowanie gospodarstwa, albo jego doposażenie. Bez wątpienia mogę powiedzieć, że był obrotny i przedsiębiorczy. Zajmował się wszystkimi finansami w domu. Byłam z niego bardzo dumna.

Wszystko zmieniło się w jednej chwili latem 2018 roku. Mąż wraz z kolegami wracał wczesnym rankiem do domu. Ich auto wypadło z zakrętu, wszyscy zginęli na miejscu. Gdy się o tym dowiedziałam, serce podeszło mi do gardła. Wpadłam w panikę, bardzo długo cierpiałam. Myślę, że przetrwałam ten trudny okres dzięki dzieciom i rodzinie. Jakiś czas po śmierci męża, usiadłam do naszych wszystkich faktur, umów itp. Dopiero wtedy zorientowałam się ile tak naprawdę mamy zadłużenia. Zdębiałam, gdy po podliczeniu wyszło mi ponad milion złotych. Najgorsze było to, że na większość kredytów wyrażałam zgodę jako małżonka. Żaden kredyt nie był zaciągnięty przeze mnie, żadnego też nie poręczałam. Po prostu wyraziłam zgodę jako małżonka. Inaczej mąż nie otrzymałby kredytu potrzebnego do rozbudowania gospodarki.

W tym momencie, zrozumiałam, że wszelka odpowiedzialność z tytułu tych kredytów, teraz spoczywa na mnie. Postanowiłam, że wraz z dziećmi odrzucimy spadek po mężu. Liczyłam, że tym sposobem jakoś uniknę wspomnianej odpowiedzialności. Nic bardziej mylnego. Okazało się, że skoro wyrażałam zgodę na kredyty, nawet po śmierci męża, wierzyciel może żądać zaspokojenia z majątku wspólnego mojego i męża.

Właśnie wtedy koleżanka podrzuciła mi pomysł dotyczący upadłości konsumenckiej. Pomyślałam, że to moja jedyna i ostatnia deska ratunku. Zgłosiłam się do jednej z siedzib Kancelarii Prawnej FENIX. Po odbyciu pierwszej konsultacji, Mecenas stwierdził, że jest wstanie mi pomóc. Bardzo się z tego ucieszyłam i dłużej nie zwlekając, zaczęłam kompletowanie dokumentów. Później skontaktował się ze mną konsultant z Kancelarii, który zajmował się pisaniem mojego wniosku o upadłość konsumencką. Następnie moje dokumenty wraz z wnioskiem, zostały wysłane do Sądu. Po około miesiącu dostałam zawiadomienie o terminie rozprawy. Moją upadłość konsumencką ogłoszono już na pierwszej rozprawie. Teraz wystarczy tylko przebrnąć przez cały proces, syndyka itd. i zacząć cieszyć się prawdziwie nowym życiem.

Poznaj inne historie sukcesów w dorobku Kancelarii Fenix!

Kto może, a kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej?

Podpowiadamy, kto może ogłosić upadłość konsumencką, a kto nie. Dzięki tej procedurze sądowej można zrealizować proces oddłużenia i uwolnić się od obciążeń finansowych. Aby jednak złożyć stosowny wniosek o upadłość, trzeba spełnić pewne kryteria. Z artykułu dowiesz się, jakie oraz kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej. Zapraszamy do lektury! Co to jest upadłość konsumencka?  

Czytaj więcej »

Ile trwa upadłość konsumencka bez majątku?

Podpowiadamy, ile trwa upadłość konsumencka bez majątku. Stanowi ona metodę na definitywne uwolnienie się od niemożliwego do spłaty zadłużenia. Mimo że głównym celem tej procedury jest zaspokojenie roszczeń wierzycieli poprzez sprzedaż majątku osoby zadłużonej, możliwe jest jej przeprowadzenie nawet w sytuacji, gdy dłużnik nie ma cennych aktywów czy źródeł dochodu. Jak zatem wygląda upadłość konsumencka

Czytaj więcej »

Upadłość Getin Noble Bank S.A. – Jak Frankowicze mogą chronić swoje interesy

W obliczu niedawnej upadłości Getin Noble Bank SA, wielu klientów banku, zwanych „Frankowiczami”, może czuć się zaniepokojonych i niepewnych co do swojej sytuacji finansowej. Getin Noble Bank, będący jednym z najbardziej „ufrankowionych” banków na polskim rynku, miał ponad 10 tys. spraw wytoczonych przez kredytobiorców. Ogłoszenie upadłości 20 lipca wprowadza dla konsumentów dodatkowe komplikacje. Obecnie nie

Czytaj więcej »