fbpx

Jak kilka sekund może zniszczyć całe życie – Historia Klienta

Czasami jedno wydarzenie potrafi wywrócić całe życie o 180 stopni. Najgorzej jest wtedy, gdy zmienia ono nasze życie na gorsze i nie spodziewamy się tego. Jednym z naszych klientów był Pan w wieku około 60 lat, który kiedyś był niezależnym przedsiębiorcą, a w chwili obecnej jest osobą, której ledwo wystarcza na jedzenie i leki.

W pewnym momencie swojego życia zawodowego, chcesz się rozwinąć. W tym celu zaciągasz kredyt na rozwój

Zacznijmy od początku, nasz Klient prowadził działalność gospodarczą z zakresu handlu. Swój biznes rozkręcał jeszcze w czasach transformacji ustrojowej i po upływie kilku lat zdecydował się na rozszerzenie działalności. Aby sfinansować zakup większej ilości towaru, zatrudnienie większej ilości pracowników i wynajem większego lokalu zdecydował się na kredyt obrotowy i kilka pomniejszych. Wszystko miał wyliczone, był przekonany, że uda mu się na bieżąco spłacać zobowiązania kredytowe, gdyż jego działalność prosperowała bardzo dobrze.

Nigdy nie wiadomo co nas spotka na drodze… Tej życiowej jak i asfaltowej

Cały dramat naszego klienta rozpoczął się w 2003 roku. Pewnego dnia, w drodze powrotnej z hurtowni, w której zaopatrywał się w towar zdarzył mu się wypadek. W czasie postoju przed przejściem dla pieszych w tył jego pojazdu uderzył drugi, co skutkowało urazami kręgosłupa naszego klienta. Po wypadku czekał go długi okres rekonwalescencji, podczas którego musiał zrezygnować z wykonywania wielu obowiązków w jego firmie. Mimo, iż pracownicy przejęli prowadzenie biznesu, to brak szefa, który nie był w stanie pilnować dostaw towaru, sprzedaży, rozmów z klientami i dostawcami spowodował kryzys w przedsiębiorstwie, które przynosiło coraz mniej zysków. Niestety, rehabilitacja i kuracja farmakologiczna okazały się skuteczne tylko w części. Nasz klient cierpi na pourazowy zespół bólowy kręgosłupa szyjnego. Odczuwa silne bóle, które uniemożliwiają mu podjęcie pracy.

Kiedy tracisz kontrolę nad swoim życiem, zawsze dzieją się najgorsze rzeczy

W czasie kiedy nie był w stanie nadzorować swojej firmy, bank, który udzielił ku kredytu obrotowego zajął cały towar, a właściciel lokalu, w którym znajdowała się siedziba uniemożliwił mu wejście do tego miejsca. Z tego powodu dłużnik nawet nie dysponuje umowami, które zawarł z wierzycielami i innych dokumentów związanych z prowadzeniem działalności, gdyż nie wiadomo co się z nimi stało w całym tym zamieszaniu. Dodatkowo okazało się, że bank, który przejął towar na podstawie umowy o przewłaszczenie zawartej z dłużnikiem przy okazji zaciągnięcia kredytu sprzedał ten towar po cenach dużo niższych niż wskazane w protokole odbioru. Dodatkowo ciążyła na nim i jego żonie pożyczka zaciągnięta w celu uzyskania środków na leczenie ciężko chorej żony, która kilka lat później zmarła.

Silny uraz kręgosłupa uniemożliwił pracę, a tym samym spłatę zobowiązań naszego Klienta

Od momentu feralnego wypadku minęło 15 lat, a wysokość zobowiązań, które obciążają na naszego klienta wzrosły do kwoty 190 000 zł. Większość tej kwoty stanowią odsetki. Sam zainteresowany nie jest w stanie spłacić nawet w części tych długów ze względu na swoje bardzo małe dochody – ok 900 zł renty tytułem niezdolności do pracy, z czego ok 400 zł jest pobieranych na pokrycie zobowiązań alimentacyjnych. Nie jest w stanie podjąć pracy, gdyż odczuwa silne bóle kręgosłupa bez względu na pozycję, w której się znajduje.

Obecnie nasz Klient cieszy się nowym startem, który umożliwiła mu upadłość konsumencka.

Dzięki niej nie znajduje się już w ciągłym stresie spowodowanym obawą o to, czy kolejny telefon, kolejny list w skrzynce pocztowej albo kolejny dzwonek do drzwi to wierzyciel upominający się o swoje.

Drogi czytelniku, jeśli Ty lub ktoś kogo znasz znalazł się na życiowym zakręcie z powodów od niego niezależnych, nie wahaj się do nas zgłosić albo nas polecić.

Wystarczy jedno, proste zgłoszenie na naszej stronie. Nasi doradcy zaproponują najlepsze rozwiązania, przeanalizują Twoją sytuację pod kątem prawnym i finansowym.

Zadzwoń: 505 906 905 lub wypełnij formularz.

Poznaj inne historie sukcesów w dorobku Kancelarii Fenix!

Kto może, a kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej?

Podpowiadamy, kto może ogłosić upadłość konsumencką, a kto nie. Dzięki tej procedurze sądowej można zrealizować proces oddłużenia i uwolnić się od obciążeń finansowych. Aby jednak złożyć stosowny wniosek o upadłość, trzeba spełnić pewne kryteria. Z artykułu dowiesz się, jakie oraz kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej. Zapraszamy do lektury! Co to jest upadłość konsumencka?  

Czytaj więcej »

Ile trwa upadłość konsumencka bez majątku?

Podpowiadamy, ile trwa upadłość konsumencka bez majątku. Stanowi ona metodę na definitywne uwolnienie się od niemożliwego do spłaty zadłużenia. Mimo że głównym celem tej procedury jest zaspokojenie roszczeń wierzycieli poprzez sprzedaż majątku osoby zadłużonej, możliwe jest jej przeprowadzenie nawet w sytuacji, gdy dłużnik nie ma cennych aktywów czy źródeł dochodu. Jak zatem wygląda upadłość konsumencka

Czytaj więcej »

Upadłość Getin Noble Bank S.A. – Jak Frankowicze mogą chronić swoje interesy

W obliczu niedawnej upadłości Getin Noble Bank SA, wielu klientów banku, zwanych „Frankowiczami”, może czuć się zaniepokojonych i niepewnych co do swojej sytuacji finansowej. Getin Noble Bank, będący jednym z najbardziej „ufrankowionych” banków na polskim rynku, miał ponad 10 tys. spraw wytoczonych przez kredytobiorców. Ogłoszenie upadłości 20 lipca wprowadza dla konsumentów dodatkowe komplikacje. Obecnie nie

Czytaj więcej »