fbpx

Co się dzieje kiedy Twój wewnętrzny głos podpowiada Ci zrobienie czegoś złego? – Historia Klienta

W naszej pracy codziennie mamy styczność z ciekawymi ludźmi i ich historiami. Jednym z klientów naszej Kancelarii był dwudziestoparoletni chłopak, który cierpi na schizofrenię paranoidalną. Jak się okazało, jego historia stanowi gotowy materiał na film.

Kiedy coś niedobrego zaczyna się dziać w twojej głowie

Wszystko zaczęło się kiedy miał 12 lat – wtedy zaczął słyszeć głosy. Namawiały go do opuszczania zajęć w szkole i wagarowania. Sam chłopak wykonywał wszystko co mówiły głosy. Od tamtej pory, przez kilka lat objawy choroby nie nasilały się zbyt mocno, a chłopak wiódł normalne życie.

W 2014 r. uciekł z domu i nie utrzymywał kontaktu z bliskimi do momentu, aż policja znalazła go w wynajętym mieszkaniu. Po konsultacjach w klinice psychiatrycznej zdiagnozowano u niego schizofrenię.

Głosy w jego głowie nakłaniały go do rzeczy, których nie chciał robić i finalnie odizolował się od społeczeństwa. Mimo choroby, starał się funkcjonować normalnie, przynajmniej poza społeczeństwem i zamieszkał samodzielnie w 2015 roku.

Jak często bywa, człowiek nie przypuszcza, że nagle spotka go coś złego. Tak samo nasz klient. Zaciągnął niewielki kredyt na zakup komputera oraz drugi na bieżące wydatki. Wydawało się, że nic mu nie zagraża i wszystko ma pod kontrolą, a choroba nie rozwija się.

Z czasem symptomy chorobowe zaczęły mu dokuczać coraz bardziej, do tego stopnia, że zaczął odczuwać jak jego alter ego, namawiające go do popełnienia samobójstwa albo robienia innych złych rzeczy coraz bardziej wpływa na jego zachowanie i stosunki z innymi ludźmi.

Jego problemy z długami zaczęły się w momencie, w którym postanowił popełnić samobójstwo i w związku z tym potrzebował pieniędzy na zakup broni palnej. Jedna pożyczka pociągnęła za sobą kolejne, ale po kolei.

Więcej o upadłości konsumenckiej na stronie https://kancelariafenix.pl/upadlosc-konsumencka/

Kiedy głosy w twojej głowie przejmują nad tobą kontrolę

Głosy w jego głowie zaczęły coraz intensywniej namawiać go do odebrania sobie życia, a sam zainteresowany zaczął szukać w internecie materiałów poświęconych różnym metodom popełnienia samobójstwa. Wynikało z nich jasno – najlepszą metodą jest użycie broni palnej. Aby zrealizować swój cel, „sprzedał” na Allegro komputer, którego nie miał fizycznie.

Finalnie udało mu się zebrać potrzebne pieniądze. Aby nabyć broń, udał się do Warszawy, gdzie oszukano go, zabrano mu pieniądze i nie dano broni. Wrócił do domu z niczym i po interwencji swojej mamy znalazł się w klinice psychiatrycznej.

Po wyjściu ze szpitala miał na głowie wierzycieli, w tym jednego tzw. „prywatnego”, który dochodząc swojej wierzytelności nie przebierał w środkach. Dłużnik chcąc pozbyć się natarczywego wierzyciela musiał szybko spłacić pożyczkę, gdyż odsetki rosły bardzo szybko i w krótkim czasie wysokość długu urosła z 2500 zł do 7500 zł.

W tym celu zaciągnął 3 chwilówki oraz sprzedał sprzęt elektroniczny w postaci laptopów i tabletów, które otrzymał od operatorów telefonii komórkowej w związku z umowami, które z nimi zawarł.

Pozbywając się jednego wierzyciela zyskał pięciu kolejnych i w chwili obecnej znajduje się w tzw. „pętli kredytowej”, z której nie potrafi się wydostać. Po całych tych feralnych zdarzeniach poddał się leczeniu farmakologicznemu i regularnie odbywa wizyty w klinice psychiatrycznej.

Czeka na rozstrzygnięcie jego sprawy przez sąd i ma nadzieję na nowy start. Mimo młodego wieku, życie bardzo ciężko go doświadczyło. Mamy szczerą nadzieję, że cała sprawa zakończy się pomyślnie dla naszego klienta i powstanie niczym feniks z popiołów.

Poznaj inne historie sukcesów w dorobku Kancelarii Fenix!

Kto może, a kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej?

Podpowiadamy, kto może ogłosić upadłość konsumencką, a kto nie. Dzięki tej procedurze sądowej można zrealizować proces oddłużenia i uwolnić się od obciążeń finansowych. Aby jednak złożyć stosowny wniosek o upadłość, trzeba spełnić pewne kryteria. Z artykułu dowiesz się, jakie oraz kto nie może ogłosić upadłości konsumenckiej. Zapraszamy do lektury! Co to jest upadłość konsumencka?  

Czytaj więcej »

Ile trwa upadłość konsumencka bez majątku?

Podpowiadamy, ile trwa upadłość konsumencka bez majątku. Stanowi ona metodę na definitywne uwolnienie się od niemożliwego do spłaty zadłużenia. Mimo że głównym celem tej procedury jest zaspokojenie roszczeń wierzycieli poprzez sprzedaż majątku osoby zadłużonej, możliwe jest jej przeprowadzenie nawet w sytuacji, gdy dłużnik nie ma cennych aktywów czy źródeł dochodu. Jak zatem wygląda upadłość konsumencka

Czytaj więcej »

Upadłość Getin Noble Bank S.A. – Jak Frankowicze mogą chronić swoje interesy

W obliczu niedawnej upadłości Getin Noble Bank SA, wielu klientów banku, zwanych „Frankowiczami”, może czuć się zaniepokojonych i niepewnych co do swojej sytuacji finansowej. Getin Noble Bank, będący jednym z najbardziej „ufrankowionych” banków na polskim rynku, miał ponad 10 tys. spraw wytoczonych przez kredytobiorców. Ogłoszenie upadłości 20 lipca wprowadza dla konsumentów dodatkowe komplikacje. Obecnie nie

Czytaj więcej »